IVA BITTOVÁ - EVIYAN TRIO (USA)

11. 12. 2013 v 19:30 hod., Divadlo Hybernia

Iva Bittová přijíždí představit svůj nový "americký" projekt. Po několika úspěšných koncertech v USA i v Evropě vystoupí EVIYAN poprvé v České republice. Nové trio ve složení Iva Bittová, kytarista Gyan Riley a klarinetista Evan Ziporyn. Tři eklektičtí, nadžánroví hudebníci spojili síly v právě debutujícím objevitelském projektu Eviyan. Legendární česká zpěvačka a houslistka Iva Bittová a dva Američané - klarinetista Evan Ziporyn a kytarista Gyan Riley - se dali dohromady s cílem vytvořit soundtrack pro globální vesnici 21. století - jednoduchou, organickou, intimní a akustickou směs world music, postminimalismu, jazzu, rocku a kabaretu. Eviyan vychází z různých hudebních vlivů a inspirací, jež členové formace načerpali za desitky let strávených na cestách po celém světě a díky spolupráci s vynikajícími hudebníky ze všech kontinentů. Při hledání vlastní cesty nacházejí spřízněné duše a inspiraci. Na programu večera jsou nové skladby, které členové skupiny složili pro sebe navzájem. 

Legendární vokalistka a houslistka Iva Bittová vychází ze zvuků své rodné Moravy a bohatých slovenských a romských tradic. Její podmanivá a nezapomenutelná hlasová paleta, která se neustále rozšiřuje, představuje spojení těchto starobylých tradic s městským, avantgardním vnímáním.

Klarinetista Evan Ziporyn v průběhu třiceti let projel celý svět s cílem objevovat nové možnosti v hudbě. Studoval po boku mistrů gamelanu na ostrově Bali a spolupracoval s výbornými hudebníky z celého světa včetně Indie, Číny a Senegalu. Jeho pětadvacetileté působení v newyorských Bang on a Can mu přineslo možnosti spolupráce s mnoha špičkovými hudebníky a skladateli.

Kytarista Gyan Riley (syn skladatele Terryho Rileyho) kombinuje virtuozitu dvou tradic - západní klasické kytary a postupů hindustánské hudby - s harmonickou obratností jazzu a rockovou drsností.

Tata bojs
Tata bojs
Tata bojs
Tata bojs
Tata bojs