Kytara napříč žánry

Kytara napříč žánry

Mezinárodní hudební festival KYTARA NAPŘÍČ ŽÁNRY vznikl v roce 1998. Důvodem byla absence podobného nekomerčního festivalu v hlavním městě země, která byla v dějinách kytarové hry jednou z nejúspěšnějších na mezinárodních soutěžích.

Festival si postupně získal věhlas a je znám po celém světě svojí vysokou uměleckou úrovní. Vystupují zde špičkoví interpreti všech žánrů. Magistrátem hl. města Prahy byl proto zařazen mezi nejprestižnější festivaly na území hl. města Prahy (např. vedle Pražského jara). Festival probíhá každoročně na podzim a kromě významných umělců zde dostávají příležitost vystoupit i studenti českých uměleckých škol. Koncerty se kromě Prahy uskutečňují i v dalších regionech České republiky a též v zahraničí.

Díky svému postavení je festival pravidelně finančně podporován např. Magistrátem hl. m. Prahy, Magistrátem města Pardubic, Nadací OSA, Nadací ČHF, Svazem autorů a interpretů, Česko-německým fondem budoucnosti a některými velvyslanectvími cizích zemí sídlících na našem území.

Program XV. ročníku festivalu (podzim 2012)

Informace o připravovaných koncertech a aktuální, průběžně doplňovaný program naleznete zde.

Archiv minulých ročníků festivalu