Alex de Grassi (USA), Lukáš Martinek a Private Earthquake (CZ)

06. 10. 2010 19:30

Koncert v rámci XIII. ročníku festivalu Kytara napříč žánry Malostranská beseda, Malostranské nám., Praha 1

Finger-picking, blues, jazz, rock
vstupenky: v místě konání

Alex De Grassi (USA)

Narodil se v Yokosuce v Japonsku, ale vyrostl v San Francisku. Jeho dědeček působil v Sanfranciském symfonickém orchestru jako houslista a jeho otec byl klasickým pianistou. De Grassi se začal učit na trubku, ale ve třinácti objevil kytaru - nástroj, který ho proslavil - a už pro něj nebylo návratu. Má titul z Kalifornské univerzity v Berkeley v oboru ekonomické geografie. Je kytarovým samoukem, ačkoliv studoval pod vedením významného učitele Billa Thrashera, věnoval se jazzovému piánu pod vedením Marka Levina a pod vedením Williama Mathieu absolvoval skladbu. De Grassiho první album nazvané Turning: Turning Back vyšlo v roce 1978 na značce Windham Hill records. De Grassi vydával své nahrávky také na labelech RCA/Novus, EarthBeat! a 33rd Street. V současnosti vydává na labelu Tropo Records, který sám založil. Samostatně koncertuje po celém světě, během roku pořádá různé kytarové workshopy a vystupuje jako člen skupiny DeMania Trio spolu s basistou Michaelem Manringem a perkusistou Christopherem Garciou. De Grassovi kytaroví souputníci jej považují za jednoho z nejvirtuóznějších kytaristů současnosti.

www.degrassi.com

Lukáš Martinek (CZ)

Syn známého českého bluesrockového kytaristy Jana Martinka (člena skupiny Žlutý pes a několika dalších) s hudbou doslova vyrůstal. Tento talentovaný kytarista exceloval na rockových i bluesových pódiích už jako teenager. Hrál či hraje například s kapelami Tonny Blues Band, Private Earthquake, Luboš Andršt Band, Ungelt All-Stars Blues Band, Bluesmen, doprovází i jazzovou zpěvačku Yvonne Sanchez. V poslední době se Lukáš Martinek velmi dobře etabloval také jako mistr zvuku a producent při nahrávání alb nejrůznějších žánrů.

www.lukemartin.cz

Private Earthquake (CZ)

Strhující muzikantské výkony, precizní práce s dynamikou, ale i nepřetržitý proud čiré energie, to jsou hlavní průvodní znaky hudebního tělesa Private Earthquake, které ve své tvorbě mísí klasické blues a našlapané fusion. Trojici vedenou virtuozním kytaristou Lukášem Martinkem doplňuje rytmická sekce. Roman Vícha je v současnosti jedním z nejžádanějších bubeníků v žánru groove, pop a fusion a baskytarista Václav Vávra je talentovaným žákem Vladimíra Gumy Kulhánka.

www.myspace.com/privateearthquake