John McLaughlin & Shakti

18. 03. 2006 20:00

Obecní dům v Praze

Kytara napříč žánry

John McLaughlin & Shakti
John McLaughlin se představí jako člen hudebního uskupení Shakti, které propojuje západní jazz s klasickou indickou hudbou.
Na březnovém pražském koncertu budou mít čeští diváci vůbec poprvé možnost vidět společný projekt tohoto fenomenálního kytaristy a další hudební legendy, indického perkusionisty Zakira Hussaina, dle Johna McLaughlina „nejlepšího světového hráče na tabla“. Kromě nich v Praze vystoupí V. Selvaganesh, který mistrovsky ovládá nejrůznější typy indických perkusí (ghatam, kanjira, mridangam), U. Shrinivas, fenomenální indický mandolinista, a zpěvák Shankar Mahadevan. Název Shakti znamená v sanskrtu „energii“, resp. ženskou podobu božské síly. V hudbě pak energii, která vzniká při spojení západní jazzové a posvátné indické tradice, při „hudebním setkání třetího druhu“, jak byl pro svoji neopakovatelnou atmosféru tento projekt často nazýván již od svého vzniku v roce 1975 a obnovení v roce 1997. Shakti s Johnem McLaughlinem uvedou program „Saturday Night in Bombay“ vycházející ze stejnojmenné desky nahrané v roce 2000 v Indii s téměř totožnou sestavou. 

Vstupenky v prodeji v agentuře Taktika Muzika (nutno zavolat předem), v předprodeji v síti Ticketpro a v informačním centru Obecního domu.