Historie

Agentura Taktika Muzika byla založena v roce 2002. Od té doby je každoročním spolupořadatelem mezinárodního hudebního festivalu „Kytara napříč žánry“, který probíhá vždy v říjnu a listopadu v Praze a na mnoha dalších místech České republiky. V rámci něj spolupořádala např. reprezentativní koncert Paca de Lucía se skupinou v Kongresovém centru v Praze, koncert Johna Mc Laughlina a Shakti v Obecním domě v Praze, Tommyho Emmanuela a The Eve Quartet Prague v Kongresovém centru Praha, Johna Mc Laughlina a The 4th Dimension ve Velkém sále Lucerny, Biréliho Lagrena v Lucerna Music Baru a mnoho dalších.

V roce 2004 byl v prostorách Městské knihovny v Praze zahájen cyklus koncertů „Rebelující dámy české hudby“, jehož protagonistkami se staly například Iva Bittová, Lenka Dusilová, Aneta Langerová, Ester Kočičková, Jana Koubková, Dagmar Andrtová, Bára Basiková, Ida Kelarová, Bára Hrzánová, Yellow Sisters, Tara Fuki a další. Na podzim roku 2006 vznikla též mužská varianta tohoto projektu pod názvem „Diví muži na zemi i mimoni“. Oba projekty trvají dodnes. Agentura Taktika Muzika spolupracuje rovněž s  českými výtvarnými umělci. Originální propojení výtvarného umění a hudby – projekt „Art Color Music“ – se realizoval v Nosticově paláci v Praze a v prostorách státních zámků Velké Březno a Mikulov na Moravě.

V roce 2006 se agentura Taktika Muzika ve spolupráci s nakladatelstvím Arbor vitae zapojila do oslav mozartovského výročí. Vznikl tak program „Mozart – Obrazy, zvuky, rozmluvy“ uskutečněný na mnoha místech České republiky. Virtuózní prezentace klasické hudby houslistky Gabriely Demeterové a kytaristy Pavla Steidla zde doprovodil mluveným slovem Jaroslav Dušek.

Od roku 2007 vytvořila agentura ve spolupráci s nakladatelstvím a produkční společností Arbor vitae řadu doprovodných programů k významným výstavním projektům. Byly to například: „V barvách chorobných“ (Obecní dům v Praze, 2007), „Skutečný příběh Cílka a Lídy“Františka Skály (Komunikačním centrum Školská 28), „Bruselský sen“(Galerie hlavního města Prahy, 2008), „Bimba “ (Obecní dům v Praze, 2009), „Dekadence. Bohemian Lands 1880 - 1914“ (Brusel/ Namur, 2009 – oficiální doprovodný program českého předsednictví EU) či „200 dm3 dechu“ (Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze/ letohrádek Hvězda 2010 – výstava designérky hraček Libuše Nikové a jejího syna Petra Nikla).