Monkey Business - Vyznavači dobrých mrvů - turné ve znamení recyklace

foto Roman Černý

Monkey Business letos oslaví již čtrnácté narozeniny. Přestože v kapele hraje sedm členů (Roman Holý, Matěj Ruppert, Tonya Graves, Ondřej Brousek, Pavel Mrázek, Martin Housek a Olda Krejčoves), jejich uskupení se za ta léta zásadně nezměnilo. O tom, že se nejspíš ubírají správnou cestou, může svědčit celkem čtrnáct cen Akademie populární hudby Anděl a neutuchající zájem věrného publika.                         

První ze dvaceti zastávek letošního turné s názvem "Vyznavači dobrých mrvů" se konala v pátek 7. března v Jihlavě. Tentýž den odpoledne bylo turné oficiálně odstartováno premiérou nového klipu na píseň My Day Is A Russian Play, ve kterém účinkuje známá kultovní dvojice Thomas a Ruhller.

Letošní koncertní šňůra má jarní i podzimní část a je věnována tomu nejlepšímu, co kapela za svou historii vytvořila, zejména skladbám z jejich posledního sedmého alba Happiness of Postmodern Age. Premiérovým překvapením bude uvedení zrecyklované verze skladby Intercooler, kde kapela přenese princip recyklace do hudební hříčky. Diváci se také mohou těšit na spoustu zajímavých hostů. Svoji účast již potvrdili Rytmus, Wabi Daněk, Tomáš Hanák, Albert Černý, Tomáš Hajíček, Mucha, Michal Ambrož, Roman Dragoun, Petr Marek a další.

Speciálním hostem turné bude formace Recyklas, čtveřice bubeníků, kteří překvapí originální bubenickou show na barevné kontejnery pro tříděný odpad a další recyklované nástroje. 

Monkey Business - Vyznavači dobrých mrvů tour 2014

7.3.    Jihlava                                     18.4.  Příbram

8.3.    Pardubice                                 19.4.  Mariánské Lázně

13.3.  Havířov                                    22.5.  Praha

14.3.  Krnov                                       3.10.  Ostrava

22.3.  České Budějovice                      4.10.   Valašské Meziříčí

26.3.  Olomouc                                  10.10. Tábor

27.3.  Brno                                        11.10. Havlíčkův Brod

28.3.  Bratislava                                 17.10. Vimperk

11.4.  Karlovy Vary                             21.11. Jablonec nad Nisou

12.4.  Plzeň                                       22.11. Hradec Králové

www.monkeybusiness.cz, www.samosebou.cz